Грабежите на банки укажуваат на конекција меѓу криминалците и оние кои треба да ги фатат предупредуваат познавачите


Клиентелизмот помеѓу полициските службеници со криминалните банди и агенциите за обезбедување е една од поголемите причините за сторените тешки кривични дела ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побара оставка од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, реагирајќи дека се случуваат кривични дела за кои ...
| | веќе видена | слични

“За неполни два месеци само од Тутунска банка на најбрутален начин се украдени 250 000 евра, а групата е оставена слободно да бира каде ќе удри следниот пат, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Неспособноста на министерот за внатрешни работи е веќе толку општо позната работа што не е ни чудо зошто секој ден се случуваат грабежи, убиства и насилства во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Криминалците се осоколени и слободни, што прават дрски кривични дела сред бел ден, и за тоа не одговара никој од нив. Каков Премиер, таков Министер за ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 298 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабежите на банки укажуваат на конекција меѓу криминалците и оние кои треба да ги фатат предупредуваат познавачите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: