Што говореше Љубчо Георгиевски за федерализацијата и промената на името пред 22 години


Од неодамна на една национална телевизија се емитува документарниот филм во 10 продолженија „Македонија пред се’“ посветен на улогата на ВМРО-ДПМНЕ на ...
| | веќе видена | слични

Во второто продолжение на серијалот емитувано пред неколку дена можеше да се забележи една интересна изјава на тогашниот претседател на партијата Љубчо ...
| | веќе видена | слични

Филмот игра голема улога во речиси сите култури со децении и децении, но кој го измислил? Фото: pixabay „Постојат докази за експериментирање со слики во ...
| | веќе видена | слични

Во втората епизода од документарната серија за ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски на Конгрес раскажува дека не направил коалиција со ПДП бидејќи сакале да ја ...
| | веќе видена | слични

Фото: НВО ***Внимание - Статијата содржи спојлери!*** Седмата сезона на „Игра на троновите“ почнува за една недела, на 16 јули. Тоа значи дека имате доволно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сите постоечки договори со странските инвеститори во земјава во целост ќе бидат испочитувани, а новите поволности што ги нуди „Планот за економски раст“ ќе ...
сите 178 | | | веќе видена

Британската полиција и разузнавачките служби не открија докази дека нападот во лондонското метро во петокот е нарачан или организиран од некоја позната ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што говореше Љубчо Георгиевски за федерализацијата и промената на името пред 22 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: