Маж прободен со нож

2 копии

Инцидент се случил во гостиварско кога маж би повреден со нож и тоа од соселанец.Околу 18 часот вчера во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф.М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож му ја нанел 41-годишниот соселанец Б.С. пренесе ТВ21.Претходела меѓусебна вербална расправија околу двајца малолетници, роднини на Б.С., кој набрзо потоа лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар.
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Полициското одделение Сарај, вчера во 11.15 часот А.Љ.(42) од село Ласкарци, скопско, пријавила дека на 13.02.2019 година околу 13.30 часот во кругот на основно училиште во село Ласкарци нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од соученици. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Двајца малолетници во два одвоени случаи во Аеродром и Ласкарци биле физички нападнати од соученици. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18.00 часот во Полициската станица Аеродром, Ј.Г.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.50 часот во двор на основно училиште на улица "Горно Лисиче" неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца негови соученици.Вториот случај е пријавен во Полициското одделение Сарај во 11:15 часот. А.Љ. (42) од село Ласкарци, Скопско, пријавила дека на 13 февруари околу 13.30 часот во кругот на основно училиште во село Ласкарци нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од соученици.Полицијата во билтенот евидентира уште еден напад на малолетник во близина на стадионот „Ѓорче Петров" од неколку непознати лица кои му одзеле мобилен телефон и велосипед. Случајот го пријавила С.П вчера во СВР Скопје.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
8 копии

Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера физички нападнале малолетничка од нивното село и притоа еден од напаѓачите и нанел убодна рана во пределот на левата надлактица, сооштија денес од СВР Струмица. Нападот бил пријавен во Полициската станица во Валандово, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Четири случаи на напади врз малолетници се случиле во последниве 24 часа во Скопје и во Валандово. Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера физички нападнале малолетничка од нивното село и притоа еден од напаѓачите и нанел убодна рана во пределот на левата надлактица, соошти денеска СВР Струмица. Нападот бил пријавен во Полициската станица во Валандово, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот. Двајца малолетници во два одвоени случаи во скоспки Аеродром и во селото Ласкарци биле физички нападнати од соученици. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18.00 часот во Полициската станица Аеродром, Ј.Г.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 16.50 часот во двор на основно училиште на улица „Горно Лисиче“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од двајца негови соученици. Вториот случај е пријавен во Полициското одделение Сарај во 11:15 часот. А.Љ. (42) од село Ласкарци, Скопско, пријавила дека на 13 февруари околу 13.30 часот во кругот на основно ...
| | веќе видена | слични

Неколку лица нападнале малолетник во близина на стадионот „Ѓорче Петров“ и му одзеле мобилен телефон и велосипед. Ова го соопшти Министерството за внатрешни работи. Настанот вчера го пријавила неговата мајка во СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 16.03 часот во СВР Скопје, С.П. пријавила дека во близина на стадионот „Ѓорче Петров“ неколку лица го нападнале нејзиниот малолетен син и му одзеле мобилен телефон и велосипед. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пекарница во скопското село Кадино во утринските часови на 13 февруари, по претходна расправија за плаќање сметка, 31-годишен жител од село Марино излегол од објектот по што со остар предмет го скршил стаклото од излогот. По преземените мерки, тој бил приведен во полициското одделение во Петровец. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот. Извор: Макфакс
| | веќе видена | слични
3 копии

На 13.02.2019 година околу 08,00 часот во пекара во село Кадино, скопско по претходна вербална расправија околу плаќање на сметка со Ж.Ф.(47) од село Кадино, А.Т.(31) од село Марино, скопско излегол од објектот, по што со остар предмет го скршил стаклото од излогот. По преземени мерки, А.Т. бил приведен во Полициско одделение Петровец. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Секторот за внатрешни работи – Велес ноќеска половина час по полноќ било пријавено дека на автопатот Скопје-Велес, кај комплекс параклиси на „Св.Јован Ветерски“, две лица извршиле разбојништво над А.Б. 59-годишен од Велес. Како што појаснуваат од СВР Велес, сторителите физички го нападнале, при што му одзеле мобилен телефон. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 309 | | | веќе видена

Според расположливите податоци, околу 14.900 лица чекаат нови патни исправи, додека уште неколку илјади граѓани се во процедура на вадење нови лични ...
сите 190 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 256 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 503 | | | веќе видена

Илјадници луѓе низ германија вчеравечер им оддадоа почит на жртвите во нападот во Ханау. Во повеќе од 50 градови во земјата имаше собири на граѓани, политичари ...
сите 83 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж прободен со нож

Од:
До кого (е-маил):
Порака: