Во Гостивар жена се удави во Вардар

12 копии

Лекарите констатирале смрт кај жената која со возило на Брза Помош беше префрлена во гостиварската болница, откако случајни минувачи ја извлекле од водите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дел од активностите на ЈП Водовод и канализација – Скопје се насочени и во заштитата на животната средина и да се намали загадувањето на водите кои се влеваат ...
| | веќе видена | слични

ЈП Водовод и канализација – Скопје ја постави првата автоматска решетка за отпад во фекалната пумпна станица во општина Аеродром – Горно Лисиче, како дел од ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Гостивар жена се удави во Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: