Македонско - грчка „Симбиоза“ за управување со отпад

Пограничните општини Битола и Новаци од македонска страна и Кожани од грчка, ќе соработуваат на заштита на животната средина во прекуграничниот регион, со ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Гостивар беше промовиран проектот “Развој на микро-претпријатија на жени во преку-граничната област” кој го спроведува Центарот за управување со ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Пакомак“ објави конкурс за избор на најеколошки градоначалник и општина, а на првоизбраната општина ќе ѝ додели модерно детско игралиште направено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонско - грчка „Симбиоза“ за управување со отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: