Со градоначалникот Стефан Богоев околу новите сообраќајни решенија во Карпош

Во сообраќајот во општина Карпош веќе извесно време се спроведува идеја за подобрување на условите за движење на возилата, со таа разлика што идејата тука ...
| | веќе видена | слични

Во Гостивар ќе се поставуваат нови детски катчиња, со реквизити и други забавни содржини за најмалите. Локалната самоуправа објави тендер за набавка и монтажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Карпош ги објави клучните проекти и активности на кои се работеше во изминатиов период (но, и кој се во тек на реализација), како и дел од досегашните ...
| | веќе видена | слични

Со цел навремено и точно информирање на граѓаните, Општина Карпош ги објавува клучните проекти и активности на кои се работеше во изминатиов период (но, и кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 106 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 90 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена

Предвремени парламентарни избори оваа година нема да има, а ако воопшто има, тоа најрано може на почетокот на наредната година, која и онака е изборна. До ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со градоначалникот Стефан Богоев околу новите сообраќајни решенија во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: