„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на „Скрин медиа“

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска доби одлични првични резултати, откако беше оценуван од жирито на „Скрин медиа“ на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
10 копии
5 копии

Досега никој немал храброст да ми даде поголема улога. Мислам дека можеби и поради изгледот, дека не сум слаба и згодна. На Теона ѝ беше важен талентот, ...
| | веќе видена | слични

Од 7 до 17 февруари во Берлин се одржува Интернационалниот филмски фестивал, 69. „Берлинале“, каде за Златната и Сребрените мечки се натпреваруваат 17 филма ...
| | веќе видена | слични

Светска премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ во официјална конкуренција на престижниот Берлински филмски фестивал, светската премиера на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1093 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на врвот на листата на „Скрин медиа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: