Гошев: Тројца досегашни премиери вклучително и сегашниот веќе требаше да бидат осудени на робија

Најмалку тројца досегашни премиери вклучително и сегашниот требаше веќе да бидат во затвор осудени на долги години робија, изјави поранешниот гувернерот Петар Гошев за телевизија 24 Вести. „Не можам да поверувам дека сегашниот премиер е се уште на слобода, па дури и преговара за тоа како да се одржат идните избори иако тој организирал избори на најмафијашки начин“, вели Гошев за 24 Вести.
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 174 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 173 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 214 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гошев: Тројца досегашни премиери вклучително и сегашниот веќе требаше да бидат осудени на робија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: