Поскапуваат бензините и дизелот

7 копии

Бензинот Еуросупер БС 95 поскапува за 1,5 денари и ќе чини 80,5 денари за литар. Цената на Еуросуперот БС 98 се зголемува за 1 денар и ќе изнесува 82 денари за литар. За 0,5 денари поскапува Еуродизелот кој ќе се продава за 68 денари за литар. Повисока цена за 1 денар ќе има екстралесното масло за домаќинство и таа ќе изнесува 57 денари за литар, а мазутот поскапува за 1,144 денари и еден килограм ќе се продава за 41,636 денари.
| | веќе видена | слични

Малопродажната цена на бензините и на дизел горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за 1,5 односно два денари по литар, додека екстра лесното масло за домаќинство поскапува за два денари по литар. ... Вака реши денеска Регулаторната комисија за енергетика на својата редовна седница посветена на корекција на цените на нафтените деривати. Согласно одлуката, новата цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 68,00 денари за литар, а на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 70,00 ден/литар. Еуродизелот (Д-Е V) од ноќеска ќе се продава по 57,50 ден/лит а цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 46,00 ден/лит. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,026 денари/кг во однос на претходната цена. Така цената на М-1 НС изнесува 32,251 ден/кг. P.S. Точаци можете да си купите во Вучко, во турска чаршија и во некои други продажни места низ републиката.
| | веќе видена | слични

Од денес, бензинот поевтинува за пола денар, додека дизелот и екстра лесното масло за домакинство, поскапуваат за еден денар... Според најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, Еуросупер 95 ќе се продава по цена од 68 денари за литар, додека Еуросупер 98 за 69,5 денари за литар. Цената на дизелот, пак, ќе изнесува 57,5 денари за литар, додека таа не екстра лесното масло за домакинство, изнесува 46,5 денари за литар.
| | веќе видена | слични

Според најновата одлука на Регулаторната Комисија, горивата на бензинските пумпи од денес ќе бидат поевтини... Намалувањето се однесува на бензините, дизелот и нафтата за домаќинство. Поточно, бензинот Супер 95 отсега ќе чини 66,5 денари, додека бензинот супер 98 ќе чини 68 денари за литар гориво. Новата цена на дизелот изнесува 56 денари за литар, додека на нафтата за домаќинство, 44,5 денари.
| | веќе видена | слични
5 копии

Цената на Еуросупер од 95 октани се зголемува за 1,5 денари и ќе чини 80,50 денари за литар, Еуросупер од 98 октани ќе се продава по 82 денари за литар. Дизелот се зголемува за половина денар за литар. Од денес Еуродизел се продава по 68 денари. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука и за зголемување на цената на екстра лесното масло за домаќинство и тоа за еден денар и изнесува 57 денари за литар.
| | веќе видена | слични

Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, бензините од денес поскапуваат за 1 до 1,5 денар, додека цената на дизелот се зголемува за 0,5 денари. Согласно оваа одлука, новата малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е повисока за 1,5 денар и изнесува 80,50 денари за литар, додека ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава за 82,00 денари за литар (зголемување за 1 денар). Новата цена на еуродизелот е повисока за 0,5 денари и изнесува 68 денари за литар. Повисока цена за 1 денар има и екстра лесното масло за домаќинство која сега изнесува 57 денари за литар. Мазутот поскапува за 1,144 денари и еден килограм се продава за 41,636 денари.
| | веќе видена | слични
29 копии

Цените на нафтените деривати од денеска се поскапи за 1 до 1,5 денари за литар, одлучи Регулатурната комисија за енергетика. Бензинот Еуросупер БС 95 поскапе за 1,5 денари и чини 80,5 денари за литар, додека цената на Еуросуперот БС 98 се зголеми за 1 денар и изнесува 82 денари за литар. За 0,5 денари поскапе Еуродизелот кој се продава за 68 денари за литар. Повисока цена за 1 денар има екстралесното масло за домаќинство и изнесува 57 денари за литар, а мазутот поскапе за 1,144 денари и еден килограм се продава за 41,636 денари.
| | веќе видена | слични
2 копии

Малопродажните цени на нафтените деривати од понеделник на полноќ (2-ри јуни) поскапуват за 1 и 1, 5 денари за литар. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,5 и од ноќеска на полноќ ќе изнесува 80,5 денари за литар. Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1 денар и со тоа малопродажната цена ќе изнесува 82 денари за литар. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за 0,5 и со тоа новата цена изнесува 68 денари за литар. Малопродажната цена на Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува 1 денар и новата цена изнесува 57 денари за литар, додека малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,144 денари и со тоа новата цена изнесува 41,636 денари за килограм.
| | веќе видена | слични

Горивата од ноќеска ќе се продаваат по повисока цена, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на Еуросупер БС – 95 се зголемува за 1,50 денари за литар и ќе изнесува 80,50 денари. За еден денар поскапува Еуросупер БС – 95, по што новата цена ќе биде 82 денари за литар. Од ноќеска за половина денар поскапува и дизел горивото ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и новата цена ќе биде 68,00 ден/лит. Малопродажната цена на Екстра лесно масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за еден денар за литар и ќе чини 57,00 ден/лит. Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,144 ден/кг и новата цена ќе биде 41,636 ден/кг. email
| | веќе видена | слични

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за пет денари по литар, додека цената на дизелот се зголемува за три денари... Соопшто нејзиното височество - Регулаторната комисија. Цената на бензинот Еуросупер 95 ќе изнесува 80 и пол денари за литар, Еуросупер 98 ќе се продава за 82,00 ден, додека литар дизел ќе чини 69,5 денари. Екстра лесното масло за домаќинство поскапува за половина денар и отсега ќе се продава по 58 денари за литар.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со 10 гласа за, 5 против и ниту еден воздржан, Комисијата за уставни прашања го усвои предлогот зборот Република Македонија да се смени со Република Северна ...
сите 412 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
сите 94 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес-конференција во која изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги ...
сите 132 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 127 | | | веќе видена

Има катастрофална лоша економска слика, има криминал кој цвета, се краде на ангро, владата прави криминални иновации, тендери кои завршуваат во приватни џебови ...
сите 105 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 72 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за носење законски измени за справувањето со кучињата скитници. Како што ни рече вчера владиниот портпарол Миле Бошњаковски, законските ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапуваат бензините и дизелот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: