„Водовод“ со зголемени приходи и намалени расходи споредено со минатата година

3 копии

Екипите на ЈП „Водовод и канализација“ во првите шест месеци од 2018 година имале 8.54 7 интервенции на водоводната мрежа во градот, односно ја реконструирале ...
| | веќе видена | слични

Кинеската групација Hisense, којашто од неодамна е сопственик на Gorenjе ќе гради нова фабрика во словенечкиот град Велење, пишува Poslovni Според директорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во период Јануари-Јуни 2018 година, Група Фершпед АД Скопје освари нето добивка во износ од 63.011 илјади денари.Вкупните консолидирани приходи во Група ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за финансии Драган Тевдовски оствари средба со Алберт Герард, поранешен министер за надворешни работи на Холандија и со амбасадорот на Кралството ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Буџетот на Република Македонија има одлична наплата на приходите, има одлична ликвидност, а вршиме сериозен притисок за реализација на предвидените расходи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 85 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 211 | | | веќе видена

Продолжување на преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за судбината на СЈО и истовремени разговори со пратениците во потрагата по двотретинско мнозинство, најави денеска ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Водовод“ со зголемени приходи и намалени расходи споредено со минатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: