Google негира дека ги следи корисниците кога прелистуваат во „инкогнито“ режим

4 копии

Google води судски спор со креаторите на алтернативниот пребарувач DuckDuckGo, во кој гигантот е обвинет дека постојано ги следи интернет корисниците. Според ...
| | веќе видена | слични

По неофицијалните информации дека Microsoft планира да се откаже од развојот на сопствената веб технологија за развојот на Edge прелистувачот, од компанијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Google негира дека ги следи корисниците кога прелистуваат во „инкогнито“ режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: