Android 10 Q ќе открива сообраќајни несреќи


Сопственици на моделите OG Pixel и Pixel XL од Google, лани покренаа тужба против компанијата за продавање на телефони со дефектни микрофони и покрај нивно ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

На Google I/O конференцијата која се одржа минатата недела, покрај другите теми, Google голем дел посвети за приватноста и безбедноста на корисниците. Тоа и не ...
| | веќе видена | слични

Податоците ќе бидат отстранети од Google од три до 18 месеци откако се складирани на серверите на технолошкиот гигант. Јасно е дека на многумина не им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 148 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Android 10 Q ќе открива сообраќајни несреќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: