ФИФА: Нема допингувани фудбалери на Мундијалот во Русија

2 копии
3 копии

Хрватска успеа да ја елиминира Данска по изведувањето на удари од белата точка, а најзаслужен за триумфот беше голманот Даниел Субашиќ, кој блескаше во пенал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Деталите на уругвајските дресови кренаа прашина на Светското првенство во Русија. Уругвајците играат во дресови на кои над грбот има четири ѕвезди. Уругвај два ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Хрватска благодарение на голманот Даниел Субашиќ обезбеди четвртфинале со Русија на 21. Светско фудбалско првенство. Но, една работа ФИФА ...
| | веќе видена | слични

Многу перипетии создаде деталот од дресот на Уругвај на Светскиот шампионат. Имено, „урусите" играат во дрес кој над грбот има четири ѕвезди. Познато е дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 358 | | | веќе видена

Денеска повеќе од 7.000 луѓе го испратија во вечното почивалиште, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ. Гордана, неговата сопруга со плач и лелеци се ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 195 | | | веќе видена

Утре напладне продолжува седницата на собраниската Комисија за деловничко-мандатни и имунитетни прашања на чиј дневен ред е брањето за одобрување притвор на ...
сите 330 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИФА: Нема допингувани фудбалери на Мундијалот во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: