Голманот Ареола ја освои титулата без ниту една минута меѓу стативите

2 копии

Голманот на Париз Сент Жермент, Алфонс Ареола, стана првиот играч по 36 години кој ја освоил светската титула, иако не играл ниту еден натпревар за неговата екипа. Сепак, Ареола не само што воопшто не беше активиран на светското првенство „Русија 2018“, туку тој се уште не регистрирал ниту една минута на голот на Франција, дури ни на пријателски меч. Сафет Адеми
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Франција ја освоија втората титула светски првак. За тоа кој колку поединечно допринел за освојувањето на „Златниот глобус“ е тешко да се говори, но во тимот на „Триколорите“ сепак се издвојува еден играч. Од 23 фудбалери во составот, 22 одиграле барем една минута во националниот дрес. Таа срќа сепак не ја доживеа Алфонс Ареола, а сепак се закити со златен медал. Третиот голман на „Галските петли“ никогаш во кариерата не одиграл ниту една минута за Франција, но ќе биде запишан во историјата како освојувач на Мундијалот. Ареола со тоа влезе во историјата како еден од тројцата играчи на кого тоа му успеа. Пред него вакво нешто се случило во 1982 година, кога Илтаијаните ја освоија титулата светски првак. Тогаш Франко Барези и Џовани Гали добија златен медал без ниту една минута настап за националниот тим. Текстот Ја освои титулата светски првак, а ниту еднаш не заигра за Франција е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 154 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 325 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голманот Ареола ја освои титулата без ниту една минута меѓу стативите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: