Четврто издание на Скопје синема Сити Руичи Сакамото во фокус на четвртото издание на Скопје синема Сити


Од 6 – 10 јуни во Кинотека на Македонија ќе се одржи летното издание на фестивалот Скопје Синема Сити. Оваа година ССС влезе во својата четврта година откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под наслов „Џифони патува“ изминативе два дена во салата „Бели мугри“ во Велес се одржа Патувачкиот филмски фестивал за млади, кој го организира Здружението ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Филмскиот фестивал за музички документарни филмови „Скопје синема сити“, покрај филмот за познатиот јапонски филмски композитор, Руичи Сакамото, кој ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Амбасадата на Република Италија во Република Македонија повеќе години наназад организира серија на културни настани чија основна цел е италијанската култура и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во четврток 17. мај 2018 од 20.00 часот вo киното Мис Стон премиерно ќе се прикаже филмот „Исцелител“. Репризата е во петок 18.5. 2018 во 20.00 часот. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 352 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четврто издание на Скопје синема Сити Руичи Сакамото во фокус на четвртото издание на Скопје синема Сити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: