По големиот пад, вредноста на криптовалутите почна да расте


3 копии
2 копии

Канадската менувачница за криптовалути „KvadrigaCX” соопшти дека не може да исплати речиси 190 милиони долари од фондот на клиентите откако 30-годишниот ...
| | веќе видена | слични

Од канадската менувачница на криптовалути QuadrigaCX изјавиле дека не може да исплатат речиси 190 милиони долари од фондот на своите клиенти, затоа што ...
| | веќе видена | слични

QuadrigaCX, најголемата канадска крипто менувачница држи заробени 190 милиони долари во крипто валути. Ненадејната смрт на основачот и извршен директор Џералд ...
| | веќе видена | слични

"Менувачница" на криптовалута соопшти дека не може да исплати 190 милиони долари на нејзините клиенти. Затоа што сопственикот починал. И со себе во гроб ги ...
| | веќе видена | слични

Откако починал сопственикот на криптовалути со вредност од 137 милиони долари, најголемата канадска берза за криптовалути Квадрига, нема пристап кон неговите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во декември почина Џералд Котен, еден од основачите и сопственик на најголемата канадска менувачница за криптовалуто QuadrigaCX. Но, Котен на никого не му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Др. Гордана Силјановска – Давкова е редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ по уставно право и политички систем.Силјановска беше министер без ...
сите 163 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По големиот пад, вредноста на криптовалутите почна да расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: