Турски дипломати во Вашингтон за релаксирање на односите со САД


Со оглед на несигурната состојба на турските финансиски и економски пазари, Анкара веројатно има малку простор за маневрирање со Вашингтон Турската дипломатска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Валутната криза во Турција негативно влијаела на најбогатите луѓе во земјата. Турската лира достигна рекордно дно на 13 август, кога загуби речиси 21% од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Белата куќа го осудила тоа што Турција ги удвои тарифите на американскиот увоз како одговор на мерките на Вашингтон кон увозот на турската стока. Односите меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не добра вест за Македонија ако држава која е во најзначајните трговски партнери има тешка криза, вели професрот Трајко Славески. Турција поминува низ страшен ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 22 | | | веќе видена

„Ако барате некој германски министер, дојдете во Македонија“, истакна Хајко Мас, министер за надворешни работи на Германија. На овој начин министерот за ...
сите 240 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 121 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турски дипломати во Вашингтон за релаксирање на односите со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: