Намален бројот на работници во индустријата, соопштува ДЗС

3 копии

Работниците со ниски месечни примања од државата покажале голем интерес за користење на ваучерите од 15 илјади денари што ги нуди Министерството за економија, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Откако СДСМ и Заев се на власт, економијата тоне. Голем број на граѓани едвај врзуваат крај со крај, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Се намалува бројот на работници ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели статус на својот Фејсбук профил во кој пишува дека за една од многуте лаги на Зоран Заев пристигнал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук сподели дека на лагата на Заев се кратки нозете и дека ВМРо ќе направи многу за економијата. - Дека на лагата и се кратки ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски во дел од објавата на фејсбук ги критикува владините економски политики натаму дека бројот на работници во индустријата во месец мај 2019 бил за  2,5% ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели статус каде пишува демант за многуте лаги на Зоран Заев. „Дека на лагата и се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Советот на јавни обвинители го доби извештајот на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за сите досега преземени активности во ...
сите 677 | | | веќе видена

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... Главна тема овој петок во Македонија не е Катица Јанева. Во фокус на јавноста се новите потпретседатели на владеачката ...
сите 231 | | | веќе видена

Тоа што апсењето на Катица Јанева е речиси 2 месеца задоцнето отвара уште поголем сомнеж дека Зоран Заев е спремен да жртвува било кој само да си ја спаси ...
сите 178 | | | веќе видена

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 328 | | | веќе видена

Судијката Даниела Алексовска Стојановска, го одложи првото рочиште за предметот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Причина за ...
сите 43 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 122 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален бројот на работници во индустријата, соопштува ДЗС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: