КК Куманово со апел за фер и коректно навивање на мечот со МЗТ Скопје

3 копии

Ден пред одигрувањето на вториот натпревар од финалето на Кошаркарскиот шампионат на Македонија меѓу Куманово и МЗТ Скопје Аеродром, управата на кумановската екипа преку соопштение побара од своите навивачи, но и сите актери на утрешниот меч фер и коректна спортска атмосфера, со цел, како што се вели во соопштението, кумановчани да покажат дека се најкошаркарскиот град во Македонија. Куманово натправи „брејк“ на првиот меч во Скопје по што оствари предност од 1:0 во победи во серијата подобар до три. Токму затоа утрешниот втор дуел е исклучително значаен за двете екипи, а кошаркарите, но и сите актери ќе бидат под голем притисок. Со цел да се избегнат несакани ситуации, по кои би следувале и строги санкции, од КК Куманово апелираат: „Им се заблагодаруваме на нашите верни навивачи кои ни дадоа огромна поддршка на претходните натпревари во Скопје, на кои и ние на најдобар начин возвративме. Воедно, изразуваме благодарност до управата на МЗТ Скопје, која ги отвори вратите за кумановчани и создаде услови за ...
| | веќе видена | слични

Куманово денеска живее и дише за кошарката, денеска гостува МЗТ Скопје во Куманово, каде треба да се одигра вториот натпревар од финалето во домашната кошарка, со почеток од 19:30 часот. Екипата на Куманово успеа да оствари голема победа на гостувањето во Скопје пред неколку дена, и да поведе во финалната серија против актуелниот шампион МЗТ, но вечерва Куманово може да направи уште еден огромен чекор кон посакуваната цел на Кумани, освојување на титулата. Салата во Куманово веЧерва сигурно ќе биде преполнета до последното место, бидејки сите знаат за каков важен натпревар станува збор, а од клубот вчера повикаа на фер и коректно навивање, со цел да покажат дека Куманово знае да навива. Во салата ќе биде забрането внесување на било какви тврди предмети, токму поради тоа што домаќинот знае дека мечот може да се распламти и да се случи голем и тежок инцидент, кој по секоја цена сакаат да го избегнат.
| | веќе видена | слични

Куманово натправи „брејк“ на првиот меч во Скопје по што оствари предност од 1:0 во победи во серијата подобар до три. Токму затоа утрешниот втор дуел е исклучително значаен за двете екипи, а кошаркарите, но и сите актери ќе бидат под голем притисок. Со цел да се избегнат несакани ситуации, по кои би следувале и строги санкции, од КК Куманово апелираат: „Им се заблагодаруваме на нашите верни навивачи кои ни дадоа огромна поддршка на претходните натпревари во Скопје, на кои и ние на најдобар начин возвративме. Воедно, изразуваме благодарност до управата на МЗТ Скопје, која ги отвори вратите за кумановчани и создаде услови за вистинско уживање на сите искрени љубители на кошарката во Македонија, за разлика од некои претходни случаи со други клубови (полуфиналето во Скопје и Купот на Македонија во Гевгелија)“ Во оваа прилика, се додава, мора да се напомене дека и службените лица (судиите и делегатот) делегирани од Комесарот за натпреварување беа на висина на задачата, скоро неприметни - на европско ниво, без ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КК Куманово со апел за фер и коректно навивање на мечот со МЗТ Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: