Најдобри Android and iOS апликации за здрав животен стил

Живееме во толку зафатен свет, што е тешко да обрнеме внимание на секој аспект од нашиот живот. Треба да одиме на работа, да се грижиме за нашите семејства, да се социјализираме, што може да предизвика да заборавиме да се грижиме за... себе.. Овие апликации ќе ви помогнат да се вратите во форма и да започнете да водите поздрав животен стил. 1. My Water Balance 2. Strava 3. Sleep Better 4. JeFit 5. Elevate
| | веќе видена | слични

Google секој месец издава сигурносни надградби за Android оперативниот систем, коишто не треба да се мешаат со верзијата од системот, како и надградбите со нови функции. Овие сигурносни надградба во основа претставуваат „закрпи“ за оперативниот систем кои затвораат одредени пропусти кои потенцијално може да претставуваат ризик за корисничкиот уред. Како што истакнуваат од порталот Wired, од каде што дознавме за информацијата во оваа статија, Google дава големо значење на тоа да секој производител редовно и навремено ги надградува своите уреди. Сепак, изгледа случајот воопшто не е таков, а голем број на производители дури намерно погрешно ја претставуваат состојбата со надградби на своите уреди. До ова откритие доаѓа сигурносната компанија од Германија Security Research Labs која изминатата година има направено тестирање на кодот на 1.200 Android уреди од повеќе производители. Она што тие имаат откриено е дека кај доста уреди, верзијата на закрпите на оперативниот систем стои дека е најновата, меѓутоа истата ...
| | веќе видена | слични

Сомнителни QR апликации за Android телефони... Постојат повеќе QR апликации што служат за читање на QR кодови, но неколку од нив во Google Play Store биле со вирус. QR апликациите со вирус се околу шест отприлика, и биле дунлоадирани околу половина милион пати, пред Google да реагира и да ги отстрани од својата официјалн апродавница. Ако имате некоја од апликациите на горната слика, веднаш избришете ја.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 167 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера попладне учествуваше на граѓанска трибина во Неготино каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, ...
сите 329 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобри Android and iOS апликации за здрав животен стил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: