Бостон го растури Кливленд со 25 поени разлика и поведе со 1:0 во финалето на истокот (ВИДЕО)


Синоќа се одигра првиот натпревар од финалето во Источната конференција, а во него тимот на Бостон Селтикс на домашен терен стигна до прва победа во серијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тимот на Кливленд Кавалирс го прегази Бостон Селтикс со 116-86 и намали на 2-1 во финалната плејоф серија во источната конференција. Главниот збор сосема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Леброн Џејмс навести дека е многу смирен по првиот пораз од Бостон во финалната серија на Истокот, но сепак не беше толку оптимистички настроен откако Кливленд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако се мачеше во првите два меча од финалето на Истокот, „Коњаницата" утрово имаше извонредна колективна партија и триумфираше над Бостон со 116-86Кливленд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 810 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 141 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бостон го растури Кливленд со 25 поени разлика и поведе со 1:0 во финалето на истокот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: