Од гол на гол

Голманот на Магна од Австрија постигна гол од својот шеснаесетник уште во втората минута. Прво коло во Австрија и голманот на Магна веднаш се зафати за работа. Магна играа против Матерсбург, тимот на Илчо Наумоски, а голманот на Магна уште во втората минута упати еден долг удар кон шеснаесетникот на Матерсбург. Топката патуваше навистина брзо и заврши - во голот на Матерсбург. А, напаѓачот на Магна сакаше да ја турне топката во голот - колку злобно од негова страна.
| | веќе видена | слични

Стевица Ристиќ имаше одличен почеток во дресот на корејскиот фудбалски прволигаш Сувон, за кој викендов го постигна единствениот гол во победата од 1-0 против Инчон јунајтед, што е негов втор погодок во исто толку мечеви за новиот клуб Македонската колонија во Украина, пак, имаше променлив успех. Горан Попов е единствениот што оствари победа со Динамо Киев од 3-1 на гостувањето против Олександрија. Тој асистираше при постигнувањето на вториот гол за Динамо. Стоперот на македонската репрезентација Ванче Шиков ги одигра сите 90. минути за Таврија во ремито 2-2 против Волин на гости и не беше виновен за ниту еден од примените голови на неговиот тим. Своето деби за Таврија го имаше и Бесарт Ибраими, кој влезе од клупата во 74. минута. Мартин Богатинов еднаш беше совладан на голот на Карпати, кој одигра нерешено 1-1 на домашен терен против Черноморец Одеса. Марио Ѓуровски не влезе во игра за Металург Доњецк во поразот од 0-2 против шампионот Шахтер на домашен терен. Мухамед Демири влезе во игра во 79. минута за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од гол на гол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: