Пендаровски: Граѓаните кои сега го користат албанскиот јазик, ја чувствуваат оваа држава како своја, повеќе отколку претходно


Нема никаква опасност од растурање на државата, напротив, со тоа ја јакнете кохезијата на општеството и граѓаните кои имаат право сега да го користат ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова на својот Твитер профил објави дека го посетила изборниот штаб на нејзиниот против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на еден од штабовите на нејзиниот против Кандидат Стево ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Другата страна на политиката“ по заедничкото интервју со претседателските кандидати Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река во кое не учествуваше Стево ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Од штабот на кандидатот за претседател, Блерим Река, се оградуваат од ининуациите дека тој и кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, снимиле заедничко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 204 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Граѓаните кои сега го користат албанскиот јазик, ја чувствуваат оваа држава како своја, повеќе отколку претходно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: