Годинава во Охрид за прв пат се организира алтернативно културно лето

Охрид, 18. јули 2019 (ИНПРЕС) – Продолжуваат активностите од богатата програма на алтернативното културно лето во Охрид, „Културолошка иницијатива 5 до 12“. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. јули 2019 (ИНПРЕС) – Пред бројни гости, како дел од алтернативното културно лето во Охрид, „Културолошка иницијатива 5 до 12“ синоќа во кафе барот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. јули 2019 (ИНПРЕС) – Утревечер ќе биде промовирана песнарката „Охридски музички бисерник“, а ќе се одржи и Jam session, во чест на младиот охридски ...
| | веќе видена | слични

Оваа година за прв пат се одржува алтернативно културно лето во Охрид, кое е во организација на Kултуролошката иницијатива „5 до 12“. Идејата доаѓа од ...
| | веќе видена | слични

Ансамбал „Билјана“ организира промоција на песнарката „Охридски Музички Бисерник - староградски песни“ чест на прерано починатиот Андреј Лаброски, кој беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, ...
сите 686 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или ...
сите 617 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 342 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во изборна единица 4, Александар Николоски, ги повикува граѓаните на масовна излезност на 15 јули со многу конкретни ...
сите 359 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 87 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична, смета лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој ова го кажа во вчерашното интервју на ТВ ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годинава во Охрид за прв пат се организира алтернативно културно лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: