Глобална краудфандинг платформа достапна на македонскиот пазар


2 копии

Глобалната краудфандинг платформа „Фандербим“ првпат станува достапна на македонскиот пазар, што значи можност за пристап до финансии за компаниите, како и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Берзанските работници ќе бараат од Владата да се одложи оданочувањето на капиталните добивки, мерка која треба да стартува од први јануари следната година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисот бара од владата да го одложи оданочувањето на капиталните добивки кое треба да стартува од наредната година. Алармираат дека тоа ќе се одрази на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што ...
сите 365 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја ...
сите 276 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 241 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 254 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 204 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, испорачаа политичките ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глобална краудфандинг платформа достапна на македонскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: