Ги гледате целиот живот и се прашувате што ли е тоа: Откриваме за што служи проширувањето на компјутерските кабли

„Ролерите“ кои ги гледате на каблите за напојување на компјутерските компоненти се нарекуваат феритни филтри. Нивната цел е намалување на електромагнетни и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 304 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ги гледате целиот живот и се прашувате што ли е тоа: Откриваме за што служи проширувањето на компјутерските кабли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: