Тамара Тодевска во блескав комбинезон од Зана Алиу на Златна Бубамара на популарноста


Синоќа се одржа 21-вото по ред издание на „Златна Бубамара на популарноста“, под слоганот „За подобар живот“. На шоуто во „Борис Трајковски“ присуствуваа бројни јавни личности, а на сцената настапија околу 350 учесници, меѓу кои и Тамара Тодевска. 32-годишната пејачка во блескав комбинезон се појави на сцената заедно со сестра си Тијана. Сребрената креација е дело на Зана Алиу. Подоцна, Тамара се пресоблече во нежен фустан за настапот со Дадо Топиќ. Тодевска сподели и фотографии од подготовките.
| | веќе видена | слични
3 копии

Во недела во редовниот термин од 20 часот не ја пропушатајте новата епизода на „Фчерашни новости“. Што точно ќе гледате во епизодата 23 од третата сезона на пародичните вести? Екипата не ни открива! Знаеме само дека ве очекуваат 30 минути смеење и некоја скриена солза. Доколку, пак, ве интересира дали името е сменето, велат – уште не! Гледајте „Фчерашни новости“ во недела 20 часот на „Телма“ и во живо на нивната официјална страница на „Фејсбук“. Следете ја екипата и на „Инстаграм“.
| | веќе видена | слични

3/6/9 и други „таргетирани“ теми на менито за мезе на Сашко Коцев на најновата „Златна бубамара на популарноста“. И „рестото“ од сценското шоу на Коцев . 
| | веќе видена | слични

На грандиозната сцена излегоа музичките легенди, спортисти, актери, водители, уметници, во публиката огромен број на јавни лица од сферата на уметничкиот, општествениот и политичкиот живот назависно дали се припадници на левата или десната опција. Сите во еден здив уживаа во музичките изведби, и се смееја на хуморот на најпопуларното и најочекуваното музичко – сатирично шоу. А пак пред ТВ екраните Златната Бубамара на популарноста достигна неверојати 50 проценти гледаност на Канал 5 , односно собра рекорден број на гледачи кои уживаа во четири часовниот спектакл насловен за подобар живот. Иако 21 година по ред Златна Бубамара уште еднаш потврди дека е едниствена во успехот пред екраните да собере рекорден број гледачи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Втора година по ред „Фчерашни новости“ ја добиваат статуетката за најдобра телевизиска забавно-сатирична емисија на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“. Екипата во полн состав се качи на сцената во „Борис Трајковски“ и во свој стил се заблагодари за ова значајно признание. Токму оваа награда и поддршката што секојдневно ја добиваат од своите фанови, ги поттикна репортерите и неделава ја поминаа вредно и ревносно на терен. Во најновото издание на пародичните вести, екипата ни подготви многу „Фчерашни новости“. Во епизодата 22 последни дознавте: - Разговор со судијката која ја донесе драконската условна казна - Тажна сторија за момче кое не сака да работи во државна администрација - Во која олимписка дисциплина Македонецот е најдобар? Додека се подготвува следната емисија, погледнете ја епизодата на „Јутјуб“ и очекувајте многу фчерашни новости веќе следната недела.
| | веќе видена | слични
3 копии

И годинава „Златна бубамара на популарноста“ покажа дека е единствената по многу нешта сценско-забавно-музичка манифестација во земјава. Пејачи, спортисти, актери, водители, политичари… и на сцената и во публиката, меѓу обичниот народ. Толку ѕвезди и толку публика на едно место-тешко дека некој друг денес може да собере. А кога сме веќе кај сцената и настапите, едн од највпечатливите, оној на Дани Димитровска. Пејачката доби награда за нај албум на годината за нејзиното последно ЦД издание „Град за љубов“, па реши градот и сцената да ги „исполни со љубов“… за сите! Со песна и со погледи! Така пејачката се појави на сцената облечена во црн долг фустан, со длабоко деколте до папокот, од кое цело време љубопитно ѕиркаа нејзините гради, кои овој пат не беа сместени во градник. Оставени слободно да провејуваат под светлата на сцената, ги мамеа љубопитните погледи на публиката. Извор: Вистина .мк
| | веќе видена | слични

Бојан Јованоски познат како Боки 13, за време на прикажувањето на „Златна Бубамара“ на телевизија, се вклучи со видео во живо на Фејсбук, за да каже дека не му се допаѓа манифестацијата. Боки почна војна со Ранко Бубамара, велат следбениците на социјалните мрежи. Боки 13 во видеото раскажува дека шоуто било досадно. „Едно исто видено сто пати, со добри фори, ама и досадни фори. Секој може стед ап комедија да прави“, вели Јованосваки. Тој во видеото ја навреди и Маја Оџаклиевска, велејќи дека „и рикнал гласот’, но и дека Сашко Коцев, го немало никаде. Праша и зошто Лила Филиповсвка не била виканта да земе награда. „Како е можно Лила која има најгледана емисија да не добие награда“, прашаува тој. Тој рече дека на Бубамара и треба нешто ново нешто со кое што ќе се носи со светските трендови. Го обвини Ранко дека си игра мајтап со публиката секоја година, а не му се допаднл ни начинот на кој што е снимена и измонтирана емисијата. „Па вака не монтираа ни во БТР телевизија“, изјави Боки 13. Сепак го пофали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 21. по ред доделување на „Златна бубамара на популарноста“, повторно беа наградени емисиите „Фчерашни новости“ и „Еден на Еден“. Водителот Жарко Димитриоски ја подигна наградата заедно со организаторот на емисијата Владо Оцевски. Сакајќи да им заблагодари на сите кои учествуваат во креирањето на најгледаното ток-шоу, Димитриоски со рап песна ги изрецитира имињата на 30-тината соработници и креатори на „Еден на Еден“. Ова е трето признание за најдобра телевизиска емисија за „Еден на Еден“, која веќе девет години е дел од македоскиот етер. Сезонава емисијата беше домаќин на неколку екслузивни имиња меѓу кои и американскиот амбасадор Џес Бејли, министерот за надворешни работи Никола Димитров, Кирил Поп Христов- Кили, Сашко Коцев и многу други. Наградата за забавно-сатирична емисија во името на „Фчерашни новости“ ја прими ѕвездата на третата сезона, Бојан Арсовски, попознат како „Двојникот на Груевски“. Екипата во полн состав се појави на сцената во „Борис Трајковски“, а го изведоа и нивниот последен хит ...
| | веќе видена | слични

Поп дивата Маја Оџаклиевска беше специјална гостинка на „Златна Бубамара“ на популарноста и ја доби наградата за трајни вредности. Маја деновиве престојуваше во Скопје . Таа по само неколку дена се вртаи за Белград, Србија, каде што живее и работи од 1970 година. Вели дека во родниот град не била подолг период, но се уште имала трауми од она што го видела пред пет години, променетиот изглед на Скопје, барокт и споменици. „Во текот на оваа посета не успеав да видам ништо во Скопје поради обврски. Но, околу моите импресии од ,,баркот’’ и новиот изглед на градот, ќе ви кажам дека се уште носам трауми од она што ми остана во сеќавање пред пет години , вели Маја Оџакилевска за ,,Фокус’’. За наградата на Бубамара вели дека и е голема чест што ја добила и како е воодушевена од настанот и неговата организација. „Извонредна манифестација, која докажува дека можат да се вреднуваат вистинските уметнички вредности со помош на труд и добра сценариска обработка. Се заблагодарувам на целата екипа на Бубамара, а посебно на ...
| | веќе видена | слични

Поп дивата Маја Оџаклиевска деновиве престојуваше во Скопје. Причина за нејзината посета беше манифестацијата Златна бубамара на популарноста, на која ја доби наградата за трајни вредности. Нејзиниот настап на забавната манифестација помина со бура на овации и гостите уживаа во нејзините безвременски хитови. За ,,Фокус’’ раскажува дека денес се враќа во Белград, соседна Србија, каде што живее и работи од 1970 година. Вели дека во родниот град не била подолг период, но се уште имала трауми од она што го видела пред пет години, променетиот изглед на Скопје, лажниот барок и изобилството од споменици. -Во текот на оваа посета не успеав да видам ништо во Скопје поради обврски. Но, околу моите импресии од ,,баркот’’ и новиот изглед на градот, ќе ви кажам дека се уште носам трауми од она што ми остана во сеќавање пред пет години – искрена е музичката ѕвезда. За наградата на Бубамара вели дека и е голема чест што ја добила и како е воодушевена од настанот и неговата организација. -Извонредна манифестација, која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 311 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 163 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да се ...
сите 53 | | | веќе видена

Арбитражниот суд во Вашингтон донесе пресуда по поднесената тужба против албанската Влада од страна италијанскиот бизнисмен Франческо Бекети, поранешен ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара Тодевска во блескав комбинезон од Зана Алиу на Златна Бубамара на популарноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: