Роберт Кенеди: Истрели кои одекнуваат и денес


На 3 јуни 1968 година во СФРЈ почнаа студентски протести, првиот поголем конфликт со тогашниот комунистички естаблишмент. Во Белград, Сараево, Загреб и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роберт Кенеди: Истрели кои одекнуваат и денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: