Глумците од Театар комедија на сцена ја прославија титулата на Вардар, им се приклучи и публиката

Ракометарите на Вардар вторпат во клупската историја ја освоија титулата во Лигата на шампионите, откако го победија Веспрем во финалниот натпревр. Во истиот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. јуни 2019 (ИНПРЕС) – По одличното отворање синоќа и бурните и заслужени аплаузи за младинците од охридскиот Црвен крст за изведбата на претставата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови меѓусебни пораки на релација СДСМ и ДУИ по вчерашното официјално предизборно коалицирање на Заев и Касами. Од партијата на Ахмети денеска со потсетување ...
сите 263 | | | веќе видена

Негативен е резултатот за коронавирус на лицето кое на 22 февруари се вратило од Италија во Струмица, а во болничка изолација е возачот на комбето со кое ...
сите 592 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 479 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 67 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Сите масовни собири, концерти, театарски претстави, кои се закажани и предвидени да се одржат до 6ти март, во насока на натамошна соодветна превенција во ...
сите 87 | | | веќе видена

Почит кон трагично загинатиот Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, оддаде тимот од „Бенк оф Калифорнија“. Поранешната НБА ѕвезда заедно со Џиана и уште седум ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глумците од Театар комедија на сцена ја прославија титулата на Вардар, им се приклучи и публиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: