Ердоган кон крајот на септември ќе ја посети Германија

2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин планира во сабота на 18. август во Австрија да присуствува на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претстојниот состанок помеѓу германската канцеларка Ангела Меркел и рускиот претседател Владимир Путин на 18-ти август во Берлин покажува дека сите земји, па ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
5 копии

Делови од американски бомби наводно се пронајдени на локацијата во Јемен, каде што во напад врз автобус беа убиени најмалку 51 лице, меѓу кои и голем број деца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 37 | | | веќе видена

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе ...
сите 100 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган кон крајот на септември ќе ја посети Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: