Со колку гласови до шеф на државата?


Вечерва ТВ21 ја организираше последната претседателска дебата помеѓу кандидатите кои во недела ќе се борат за функцијата претседател на државата. Кандидатот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
| | веќе видена | слични

На телевизиската дебата на која се соочија тројцата кандидати за Претседател на Македонија, непосредно пред изборите во недела, Професорот Блерим Река истакна ...
| | веќе видена | слични

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
| | веќе видена | слични

На последната телевизиска дебата на Телевизија 21, профоесорт и кандидат за претседател Блерим Река рече дека кампањата на Силјановска и на Пендаровски била ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, на вечерашната последна дебата на ТВ21, откри зошто пропушти да пие кафе заедно со противкандидатите Силјановска и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната кандидатска дебата на ТВ 21 Стево Пендаровски откри дека му се јавил на висок функционер на ДУИ и му рекол да престане со реториката на говор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 205 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со колку гласови до шеф на државата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: