Гласајте за најдоброто од Македонија

Три пати по 20 евергрини за 20-годишнината од независноста За ТОП-20 ќе се гласа на веб-страниците: najdobrotoodmakedonija.mk или на thebestofmacedonia.mk, или пак со бесплатни СМС-пораки од сите мобилни оператори на бројот 144 400 Најдоброто од Македонија или The best of Macedonia е насловот на компилацијата од најслушаните 20 забавни мелодии, 20 народни песни и 20 детски хитчиња во изминативе 20 години. Овој музички проект ќе го реализира Агенцијата за млади и спорт-АМС во рамките на јубилејна прослава на 20-годишнината од независноста на Македонија, а промоцијата е закажана за 8-ми септември кога на плоштадот Македонија ќе биде одржан голем концерт. Тогаш сите присутни ќе добијат по еден бесплатен примерок. Директорот на АМС Диме Спасов, на промоцијата истакна дека овој музички проект ќе придонесе македонската современа музика која се создаваше во изминативе две децении да се собере во компилација од три носачи на звук. - Најголемите хитови ќе ги избираат граѓаните преку гласање на веб-страницата, или пак ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Агенцијата за млади и спорт почнува со реализација на „Најдоброто од Македонија - музика“ (The best of Macedonia - music), проект за промоција на македонските забавни, народни и детски песни кои изминатите 20 години оставиле белег на македонската музичка сцена, по својата популарност или квалитет. Директорот на агенцијата објасни дека граѓаните од денеска до 20 август ќе имаат можност да гласаат на интернет - страните www.najdobrotoodmakedonija.mk и www.thebestofmacedonia.mk и со бесплатни СМС пораки од сите мобилни оператори на бројот 144-400. Откако ќе се изберат по 20 народни, забавни и детски песни, тие ќе бидат ставени на носачи на звук и ќе се промовираат на 8 септември, на забава што ќе се одржи на градскиот плоштад „Македонија“ по повод 20-годишнината од независноста на државата. Канал 5 е медиумски покровител на проектот за промоција на најдобрите македонски песни.
| | веќе видена | слични

Најновиот проект на Агенцијата за млади и спорт го носи името најдоброто од Македонската музика. Јавноста ќе има можност да се потсети на најдобрите македонски забавни, народни и детски песни со што ќе се придонесе за афирмација на македонските хитови од почетокт на македонската независност, досега. Според директорот на агенцијата Спасов овој проект ќе придиносе македонската современа музика која се создаваше во изминативе 20 години да се собере во една музичка компилација. Изјава Диме Спасов-Директор на Агенција за млади и спорт Сите што ќе сакаат да гласаат за некоја песна, која ја нема меѓу понудените , а е нивен фаворит, ќе можат да ја предложат на интернет страницата. Гласањето ќе трае до 20ти Август , а песните што ќе освојат најмногу гласови, ќе си го обезбедат присуството на тројната компилација.
| | веќе видена | слични

Агенцијата за млади и спорт застанува зад голем музички проект под мотото „Најдоброто од Македонија- музика“. На граѓаните им се дава можност да одберат 20 народни, 20 забавни и 20 детски песни кои ќе бидат ставени на носечи на звук и ќе се промовираат, симболично, на 8 септември на големата забава по повод 20-годишнината од македонската независност. На Интернет страниците www.najdobrotoodmakedonija.mk и www.thebestofmacedonia.mk ќе бидат понудени по 100 песни од трите групи за кои граѓаните ќе можат да гласаат, а на истото место ќе можат и да предлагаат песна која за нив е најдобра. Гласањето ќе може да се врши и по пат на бесплатна СМС порака од сите оператори на телефонскиот број 144-400. Гласањето ќе трае до 20 август, кога и ќе биде избрана најдобрата музика од Македонија.
| | веќе видена | слични

"„Најдоброто од Македонија-музика“ е новиот голем проект зад кого застана Агенцијата за млади и спорт. Со реализацијата на овој проект, псоочуваат од Агенцијата, јавноста ќе се потсети на најдобрите забавни, народни и детски песни, што ќе придонесе за афирмација на македонските хитови. Најдоброто од Македонија на три носечи на звук, ќе биде промовирано, симболично, на голема забава на 8 септември, кога Македонија прославува 20 години независност. "
| | веќе видена | слични

Останато

“Партнерството е добро, членството би било уште подобро”. Еве како изгледаше првата официјална посета на Генералниот Секретар на НАТО, Jens Stoltenberg во ...
сите 316 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Можете да очекувате генерално поволен ден во кој ќе успеете да го обавите она што ви било во план. Саканото лице ќе ви покаже колку му ...
сите 31 | | | веќе видена

Одложено е денешното судење за обидот за убиство на дедото на малата Тамара од Велес, Љупчо Стојановски, бидејќи Апелациониот суд ја прифатил жалбата на ...
сите 47 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев и Златко Перински оствари средба со германскиот ...
сите 200 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во изјава за грчката телевизија Антена го коментираше интензивираниот дијалог меѓу Македонија и Грција и оптимизмот ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гласајте за најдоброто од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: