Ѓуриќ: Сакаа 100 отсто такси, добија 100 отсто реакции

6 копии

Граѓаните од српска националност во северно Косово одржуваат денеска нов протест против одлуката на Владата на Рамуш Харадинај за воведување такси од 100 отсто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Протестен марш на жените од северниот дел на Косово против воведувањето на таксите на Приштина од 100 проценти за српската стока, ќе се одржи денеска во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Целта на идејата за обединување на општините Јужна и Северна Миторовица во единствена единица на локалната самоуправа, е протерување на Србите од северниот дел ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Советот на Општина Јужна Митровица денеска едногласно усвои Декларација со која ја поддржа иницијативата на градоначалникот Агим Бахтири за обединување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 396 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 241 | | | веќе видена

Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано со лидерот на екстремно десничарската Партија на слободата (ФПО), Хајнц ...
сите 153 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓуриќ: Сакаа 100 отсто такси, добија 100 отсто реакции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: