Ѓукановиќ: Црна Гора живее свој европски живот

7 копии
7 копии

Обвинителството во Подгорица проверува дали српска служба го снимала советникот на претседателот Мило Ѓукановиќ, Милан Роќен, објави „Побједа“ откако беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе изнесе конкретни забелешки за новиот закон за јавно обвинителство што го предложи вчера премиерот Зоран Заев откако ќе го анализира, ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓукановиќ: Црна Гора живее свој европски живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: