6 копии

Град Скопје реагира на наводите изнесени во денешната прес-конференција на советничката на ВМРО-ДПМНЕ Светлана Колариќ, во однос на новите пробни автобуси во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Криминалниот картел на власт на чело со Зоран Заев, откако ја презеде власта континуирано го зголемува своето богатство, изјави на прес-конференција Орце ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да ги прифати успешните политики на Владата предводена од СДСМ и затоа продолжува да ја лаже јавноста преку лажни вести и измислици, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев потврди дека неговата фамилија, преку братучедот Трајче Заев, влезе во милионскиот бизнис со марихуана. Ова е второ големо проширување на бизнисите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

„Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ оставија хаос во здравството и уништен здравствен систем, a нивниот проект за нов Клинички центар ќе остане запаметен само по ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести бидејќи не може да се помири со успешните политики на Владата предводена од СДСМ. Факт е дека комбинатот ФЕНИ работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една година по 27 април, живот дојде само за Зоран Заев и картелот на власт, а Хари Локвенец не може да се убеди ниту себе си, а не граѓаните во лагите што му ...
| | веќе видена | слични

Гангстерско однесување, цензура врз медиумите, сомнителни договори и политики на насилство беа главните одлики на 11 годишното криминално и коруптивно владеење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 226 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и понатаму е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми преку порно скандалот предизвикан од преписките и порно фотографиите кои што ...
сите 169 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: