(Видео) УМС на ВМРО-ДПМНЕ со апел до учесниците во сообраќајот – Животот нема цена, ниту пак има реприза


8 копии

Во Република Македонија, во 2018 година, 111 животи згаснале на македонски патишта во сообраќајни незгоди. По повод одбележувањето на Светскиот ден на сеќавање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Македонија на годишно ниво околу 160 лица го губат животот во сообраќајни незгоди, а повеќе од 6.000 лица се повредени. Од Републичкиот совет за безбедност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интегрален текст од изјава за медиуми на Филип Ѓорѓиев Почитувани, Во Република Македонија, во 2018-тата година, 111 животи згаснале на македонски патишта во ...
| | веќе видена | слични

Едновремено, од ова место, на овој ден, апелираме до сите надлежни институции, да ја подигнат безбедноста на сообраќајот на македонските патишта на врвот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата по повод 18 Ноември – Светскиот ден на сеќавањето на жртвите од сообраќајни незгоди апелираат ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) УМС на ВМРО-ДПМНЕ со апел до учесниците во сообраќајот – Животот нема цена, ниту пак има реприза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: