Ѓорѓиев е убедливо најдобар поентер и смечер, Деспотовски е прв плејмејкер


Капитенот Никола Ѓоргиев оствари 217 поени, од тоа 203 со смеч, а Деспотовски има ефект од 65,38 отсто во односот на наместени топки и освоени поени ...
| | веќе видена | слични

Историскиот пласман на Европското првенство на машката одбојкарска репрезентација на Македонија е поткрепен и со уште два статистички моменти - Никола Ѓоргиев ...
| | веќе видена | слични

Одбојкарската репрезентација на Македонија синоќа за прв пат се пласира на Европското првенство откако во последното коло од квалификациите во Скопје ја победи ...
| | веќе видена | слични

Одбојкарите на македонската репрезентација вчера напишаа историја, за прв пат се пласираа на Европското првенство во одбојка. Во последното коло од ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 10. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Македонската одбојкарска репрезентација за прв пат ќе учествува на Европско првенство откако синоќа со 3-0 ја победи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата во притвор, СЈО со врзани очи и раце. Специјалното обвинителство е известено за секоја финансиска промена на бизнисменот Орце Камчев, но по апсењето ...
сите 426 | | | веќе видена

УЈП го достави налогот до притворениот Бојан Јовановски во Шутка, со кој даночните инспектори ќе ја почнат контрола во невладината организација, Меѓународен ...
сите 143 | | | веќе видена

реформите во обвинителството се дел од пошироките реформи поврзани со владеењето на правото што се приоритетни за ЕУ, за НАТО и за граѓаните на Северна ...
сите 178 | | | веќе видена

Нови и убави вести од „Медена земја“. По претставувањето на „Сараево филм фестивал“, екипата од документариот филм се враќа дома со награди. Имено, „Медена ...
сите 94 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиев е убедливо најдобар поентер и смечер, Деспотовски е прв плејмејкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: