Димитров: Ниту една партија не може да им каже „не“ на граѓаните


6 копии
5 копии

Неспособноста во дипломатијата не се покрива со домати. Домат-дипломатијата ѝ прави штета на Македонија, рече денеска на прес-конференција пред Министерството ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Кога го прочитав “емотивниот статус“ на Никола Димитров после Советот на ЕУ од 26 јуни 2018 година: “Ќе има пот, солзи и многу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фајненшал тајмс во неделниот бриф за случувањата во Еврозоната пишува за последните случувања околу датумот за отпочнување на пристапните преговори на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

“Ќе не’ биде! Ќе има пот, солзи и многу разочарувања, ама ќе не’ биде. Колку повеќе пречки, толку поголема радоста на крајот. Го пропуштивме времето кога ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, преку својата страница на фејсбук објави статус откако Европската Унија одлучи да почне преговори со ...
| | веќе видена | слични

И да го немаше спорот со Грција, за менталното здравје на нацијата треба да расчистиме со антиквизацијата, изјави министерот за надворешни работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

Гостин во Дневникот на Сител во 19 часот Никола Димитров, министер за надворешни работи на Република Македонија. Се надевам дека ќе се најде компромис меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 78 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 79 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Ниту една партија не може да им каже „не“ на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: