Џорџе Давид на Скопско лето

5 копии

Во рамки на фестивалот Скопско лето, во офф програмата, утре во Сули ан, со почеток во 21 часот концерт ќе одржи популарниот рокер од Србија, Џорџе Давид со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

На „Скопско лето“ вечер од 20.30 часот во Ликовниот салон на Културно-информативниот центар во Скопје ќе биде отворена изложба на фотографии „Спомен од Битола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џорџе Давид на Скопско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: