Ѓорчев: Се пријавив за канидат за претседател со подадена рака кон Албанците, Турците, Власите, Ромите, Бошљаците…

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ кој беше во трка за официјален кандидат на партијата, Влатко Ѓорчев вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека ...
| | веќе видена | слични

Фрчковски во вечерашниот дебатен магазин „Click Plus“ на ТВ21, објаснува зошто го тужи Стојан Андов и неговата книга „До атентатот и по него“ која се однесува ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократите се простуваат од прерано починатиот другар и борец младиот Филип Мартиновски. – Сите нè погоди веста за прераната и ненадејна смрт на нашиот ...
| | веќе видена | слични

Нашата репортерка Светлана Унковска во информативниот магазин во 18:30 известуваше во живо за најновите информации околу работните групи за законот за СЈО. ...
| | веќе видена | слични

Демондтрантите одат по македонско сценарио, рече вечерва министерот за внатрешни работи на Србија. „Државата на ова ќе мора да одговори и секој кој беше во РТС ...
| | веќе видена | слични

Жандермеријата го блокира влезот на РТС, каде вечерва демонстрантите упаднаа и бараа вклучување во програмата на националната телевизија. ТВ21 во живо ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, од професорката Гордана Силјановска Дафкова. На 27 април само Ѓорчев ги бранеше Заев и пратениците, а сите ...
| | веќе видена | слични

Имер Селмани: Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување на албански гласачи Имер Селмани: Силјановска не покажува никаков интерес за привлекување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 303 | | | веќе видена

Пред овие клучни одлуки, Претседателот на Европската народна партија (ЕНП), Жозеп Дол, изрази поддршка за започнување на разговорите за пристапување во ЕУ за ...
сите 556 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 114 | | | веќе видена

На 10.10.2019 во 10 часот во Полициска станица Кичево било пријавено дека во средно училиште дошло до физичка пресметка помеѓу 17- годишник од с.Преглово и ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев: Се пријавив за канидат за претседател со подадена рака кон Албанците, Турците, Власите, Ромите, Бошљаците…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: