Ѓорчев се обрати во Сенатот: Македонија и САД се стратешки сојузници

7 копии
5 копии

Претседателот на Комисијата за европски прашања и на Групата за пријателство со САД Артан Груби денеска во Вашингтон се сретна в.д. заменик-помошникот државен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според соопштението од ДУИ, соговорниците разговарале  за процесот на уставните измени и спроведувањето на Преспанскиот Договор,  евроатлантските интеграции на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
12 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев за време на посетата на САД присуствуваше на церемонијата на оддавање на почит на починатиот поранешен претседател на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 146 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Вооружени француски полицајци денеска започнаа рација во округот Нојдорф во Стразбур како дел од потрагата по напаѓачот кој уби тројца луѓе на божиќен панаѓур ...
сите 179 | | | веќе видена

За да може да учествува на каков било ТВ дуел Христијан Мицкоски прво треба да собере храброст и да каже јасен став за најважните прашања за иднината на ...
сите 184 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека никогаш не би ја ставил Европа пред барањата на францускиот народ, а тоа го порача неколку дена ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорчев се обрати во Сенатот: Македонија и САД се стратешки сојузници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: