Ѓорческа запрена во полуфиналето на турнирот во Белорусија

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа мина уште една пречка во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Минск, односно обезбеди пласман во полуфиналето на ...
| | веќе видена | слични

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа имаше позитивен старт и во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Минск, Белорусија. Тетовката во својот прв меч во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорческа запрена во полуфиналето на турнирот во Белорусија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: