НАПРЕДОК САМО ЗА ЈОТОВСКИ: Томи скокна 15 места, Лина падна четири

Најновите АТП и ВТА-листи донесоа различни резултати за македонските тенисери Томислав Јотовски со учеството во полуфиналето на турнирот во Добој успеа да забележи скок од 15 места и сега е на 813. место на АТП-листата. Во конкуренција на двојки, пак, забележа пад од седум места и покрај тоа што стигна до финалето. Сега е на 626. позиција. За разлика од него, другите тројца тенисери што се рангирани забележаа пад. Димитар Грабул е на 1.015. место (пад од 6 места), Горазд Србљак е на 1247 (-6) и Стефан Мицов на 2071 место (-12). Во конкуренција на двојки меѓу рангираните се Предраг Русевски на 1378 место (-11) и Стефан Мицов 1622
| | веќе видена | слични

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа на денеска објавената ВТА ранг листа има пад од четири места. Таа се наоѓа на 175 место, со 313 поени. Ѓорческа на следното рангирање ќе треба да „брани“ 9 поени. Во конкуренција на двојки Ѓорческа е на 128 место без промена на пласманот со 580 поени, а на следното рангирање ќе има 30 поени помалку.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАПРЕДОК САМО ЗА ЈОТОВСКИ: Томи скокна 15 места, Лина падна четири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: