Ѓоковиќ се справи со упорниот Баутиста Агут за ново финале на Вимблдон (Видео)

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ е првиот финалист на Вимблдон и тоа откако денеска во полуфиналето беше подобар од упорниот Шпанец, Роберто Баутиста Агут ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ е првиот полуфиналист на Вимблдон, откако без многу проблеми, со 3:0 во сетови го совлада Давид Гофин од Белгија. Светскиот рекет број 1, уште ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот ас, Рафаел Надал му одржа вистинска лекција на Жо-Вилфред Цонга и обезбеди пласман во осмианфиналето на Вимблдон. Бикот од Мајорка ја одигра својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Артан Груби во име на ДУИ побара наследникот на Катица Јанева како шеф на Специјалното јавно обвинителство да биде веднаш одбран од Советот на јавни ...
сите 163 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 141 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 393 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ се справи со упорниот Баутиста Агут за ново финале на Вимблдон (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: