Федерер се мачеше против Баутиста-Агут


7 копии

Новак Ѓоковиќ му се реванашираше на Марк Цекинату за сензационалниот пораз на Ролан Гарос, со убедлив триумф 6:4, 6:0 во осмофиналето на Мастерс во Шангај.Тоа ...
| | веќе видена | слични

Ова беше своевиден реванш на Србинот за поразот во четвртфиналето на Ролан Гарос. Противник на Ѓоковиќ во следната фаза ќе биде Кевин Андерсон од Јужна Африка ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на Мастерсот во Шангај откако во два сета (6:4, 6:0) го совлада Марко Чекинато. Со оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 202 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 90 | | | веќе видена

Владата на Р. Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за главните ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер се мачеше против Баутиста-Агут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: