Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон


3 копии

Новак Ѓоковиќ се пласираше во финале на Вимблдон, негово шесто, откако попладнево лесно се справи со Роберто Баутиста Агут и го совлада со 3-1 во сетови.Познат ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ моментно води со 2:1 во сетови во дуелот против Роберто Баутиста, во полуфиналето на Вимблдон. Србинот е прв фаворит на неофицијалното светско ...
| | веќе видена | слични

Роберто Баутиста Агут ги живее моментите на слава на Вимблдон. Шпанскиот тенисер од кого никој не очекуваше дека може да стигне до завршницата на славниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 170 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ прв финалист на Вимблдон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: