Ѓоковиќ за пензионирањето на Мареј: Шокиран сум, тој е голем шампион и мој пријател


4 копии

Мелбурн, 11 јануари 2019 (МИА) – Лидерот на светската АТП листа, Новак Ѓоковиќ ја прокоментира информацијата дека Енди Мареј е пред повлекување од ...
| | веќе видена | слични

Како што самиот најави, Енди Мари наскоро ќе прости од професионалниот тенис. Мари откри дека поради големи болки не може да игра на нивото какво што посакува. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Енди Мареј утрово ја шокираше јавноста кога на емотивна прес конференција најави дека Австралија Опен веројатно ќе биде неговиот последен турнир во кариерата. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Поранешниот светски првак и шампион во Грен слем, Енди Мареј, одржаа прес-конференција пред почетокот на Австралискиот опен. Британскиот тенисер ја шокираше ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот тенисер Ник Кирјос на убав начин се прости од Британецот Енди Мареј кој денеска соопшти дека Австралија Опен ќе му биде последен турнир во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ратификацијата на договорот од Преспа во грчкиот парламент ќе се гласа на 21. или 22. јануари , објави телевизијата „ Телма“ . Како што неофицијално дознава ...
сите 485 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 161 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ за пензионирањето на Мареј: Шокиран сум, тој е голем шампион и мој пријател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: