Ѓоковиќ долови каков е животот на еден такто тенисер (Фото)


На езерото Рона во Женева Федерер и Борг одржаа прес конференција. Освојувачот на 20 Грен слем титули Федерер дури од чамец упати неколку сервиси во езерото.
| | веќе видена | слични

Славниот тенисер, 32-годишниот Рафаел Надал по 14 години љубов, ја запросил својата девојка Марија Франциска Парељо. Иако се долго заедно, Циска одбрала да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нее тајна дека помалите АТП турнири (АТП 250, АТП 500) или егзибициските турнири даваат дополнителни пари на главните ѕвезди да настапуваат покрај вообичаениот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ долови каков е животот на еден такто тенисер (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: