Ѓоковиќ го демолираше Гофан, Србинот по 9-ти пат ќе игра полуфинале на Вимблдон


Новак Ѓоковиќ лесно се справи со Давид Гофан, го демолираше со 3-0 во сетови и за помалку од два часа се пласираше помеѓу четворицата најдобри на „Ол ингланд" ...
| | веќе видена | слични

Чичкото на Рафаел Надал, Тони, изјавил дека ‘новата генерација’ нема шанси против Новак Ѓоковиќ, Роџер Федерер и Рафаел Надал. Ѓоковиќ во неделата ја освои ...
| | веќе видена | слични

Хрватското списание „Jutarnji list“ објави исклучително интересен коментар за историското финале на Вимблдон. Новак во неделата во најдраматичното и најдолго ...
| | веќе видена | слични

Ветеранот Рожер Федерер иако е се поблиску до својата 40. година од животот и понатаму игра страшен тенис и тоа го покажа на Вимблдон каде за влакно му избега ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу многумина кои го коментарии неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ се најде и Барбара Шеф Игл, поранешната австриска ...
| | веќе видена | слични

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ дојде до уште една титула на Вимблдон и тоа откако во едно епско финале го победи Рожер Федерер во пет сета. Ова за Ноле беше нов ...
| | веќе видена | слични

Mногумина беа разочарани од односот на публиката кон Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон. Српскиот тенисер играше против Роџер Федерер, миленикот на ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ послендниот тренинг пред големото финале на Вимблдон го одработи со Марио Анчиќ, а тоа не беше воопшто случајно ако се знае дека поранешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 285 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 310 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 268 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 62 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ го демолираше Гофан, Србинот по 9-ти пат ќе игра полуфинале на Вимблдон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: