КОЈ Е Ѓоко Камчев новиот пратеник КОЈ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ГРУЕВСКИ?


3 копии
13 копии
8 копии
13 копии

Никола Груевски и Павле Богоевски веќе не се пратеници. Без расправа за оставките, собранискиот спикер Џафери констатираше дека нивното откажување од функциите ...
| | веќе видена | слични

Собранието остана без двајца пратеници од актуелниот состав: Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ и независниот пратеник од пратенчката група на СДСМ Павле Богоевски. ...
| | веќе видена | слични
22 копии
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ Е Ѓоко Камчев новиот пратеник КОЈ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ГРУЕВСКИ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: